aliafshaari

This WordPress.com site is the cat’s pajamas

مذاکره با گوگل برای قبول سیاست‌های ایران

Leave a comment

لوگوی جدید گوگل به سفارش جمهوری اسلامی ایران مذاکره با گوگل برای قبول سیاست‌های ایران

به گزارش تواناتک مدیرعامل شرکت‌ ارتباطات زیرساخت خبر از مذاکراتی از طریق وزارت فرهنگ و سازمان فناوری اطلاعات ایران با سایت‌های بزرگ از جمله گوگل داده است. این مذاکرات در دو محور آمدن به ایران و قبول سیاست‌های ایران است.

“محمود خسروی” در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: «یکی از اهدافمان این است که سایت‌هایی که ترافیک زیادی دارند را به داخل منتقل کنیم.»

وی ادامه داد:«اکنون ۹۰ درصد ترافیک‌ بسیاری از سایت‌های پربازدید برای ایران است، البته نه سایت‌هایی مانند سایت جهانی گوگل بلکه سایت‌هایی مانند آپارات.»

مدیرعامل شرکت‌ ارتباطات زیرساخت گفت: «این کار را با بخش خصوصی آغاز کرده‌ایم، فضا و امکانات برای آن‌ها مهیا کرده‌ایم و آن‌ها را به IX (مرکز تبادل ترافیک) داخلی شرکت زیرساخت در میدان امام خمینی متصل کرده‌ایم.»

وی ادامه داد: «این کار تاکنون موفق بوده و توانسته‌ایم با این روش ۲۵ گیگ ترافیک ایران را که قبلا در خارج کشور هاست (میزبانی) می‌شد به داخل منتقل کنیم و از داخل سرویس دهیم.»

خسروی همچنین در خصوص میزبانی سایت‌های بزرگ جهانی در داخل گفت: «مطمئنا در آینده این اتفاق در مورد شرکت‌های بزرگ خارجی نیز رخ خواهد داد. برای مثال گوگل بومی داشته باشیم و هاست نسخه‌ای از سرور گوگل در ایران باشد.»

مدیرعامل شرکت‌ ارتباطات زیرساخت افزود: «مذاکراتی را در سطوح مختلف از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فناوری اطلاعات ایران با سایت‌های بزرگ از جمله گوگل مطرح کردیم که این مذاکرات ادامه دارد. »

وی تصریح کرد:« این مذاکرات در دو محور آمدن به ایران و قبول سیاست‌های ایران انجام شده که نتیجه آن هنوز مشخص نیست.»

خسروی تاکید کرد: «در این جهت حرکت می‌کنیم و فعلاً در مورد سایت‌هایی که مذاکره با آن‌ها راحت‌تر بوده این کار را انجام داده‌ایم.»

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s