aliafshaari

This WordPress.com site is the cat’s pajamas

مردم شهر سقز با برپا کردن چوبه ها دار عروسکی، اعتراض خود را به اعدام های اخیر اعلام کردند

Leave a comment

1454975 468741279911003 1384644591 n مردم شهر سقز با برپا کردن چوبه ها دار عروسکی، اعتراض خود را به اعدام های اخیر اعلام کردند

این اوج مصیبت ماست. افرادی بر ما حکومت می کنند که فهم خود را اوج فهم جهان می دانند و طناب دار تنها گزینه آن هاست برای خاموشی کسانی که بودنشان در دایره فهم اینان نمی گنجد.
پگاه سالارفر

مردم شهر سقز با برپا کردن چوبه ها دار عروسکی، اعتراض خود را به اعدام های اخیر اعلام کردند.
“ما با اعدام مخالفیم و معتقدیم موافقت با اعدام هر کسی تفاوت چندانی با قتل ندارد.
ما دنیایی عاری از خشونت را آرزومندیم.”

به گفته شیرین عبادی، تعداد اعدام ها در ایران از زمان انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری ایران، به نسبت مدت مشابه سال قبل که محمود احمدی نژاد در قدرت بود، دو برابر شده است. او همچنین گفت تقریبا تمامی فعالان مخالف که پیش از انتخاب او زندانی شده بودند، هنوز هم در زندان هستند.

اما جواد ظریف وزیر امور خارجه  در پاسخ به سوالی درباره اعدام‌های سیاسی  می‌گوید: «کسی در ایران به خاطر دلایل سیاسی اعدام نشده است». ۲۵ سال پیش، در دی ماه ۱۳۶۷، دکتر ولایتی، وزیر امور خارجه وقت نیز در گفتگو با روزنامه فرانسوی لیبراسیون، اعدام‌های سیاسی گسترده در ایران را تکذیب، و گفته بود که انتشار چنین خبرهایی از سوی دشمنان انجام شده است.
خشونت و نفرت چارە ساز نیست، اعدام ها را متوقف کنید!

 نامه جمعی از زنان کورد: ما زنان و مادران کورد از خود میپرسیم ما کە هیچ مردمی را از زبان و حقوق خود محروم نکردەایم چرا باید نسل در نسل وارث رنج محرومیت باشیم؟ چرا باید ما، خانوادەهایمان و بویژە کودکانمان تبعیض را با گوشت و پوست خود احساس کنیم؟ چرا باید زمینە بیزاری جوانان ما از این محرومیتها و تبعیضها هموارە فراهم باشد در حالیکە حتی یک اصل ۱۵ قانون اساسی با همە کاستیهایش پس از این همە سال بە اجرا درنیاید؟ جوانان کورد چە دارند؟ اقتصادی شکوفا، شغل و کار مناسب؟ نشاط ، تفریح و شادی؟ امکان فعالیت قانونی مدنی و سیاسی؟ جوانان ما کە از رنج تبعیضات بە ستوه آمدەاند بە کدام راە روی آورند؟

مکان پارک شهر سقز

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s